"Ta mała, osiemset kilkadziesiąt osób licząca wspólnota zmobilizowała się przed 20 laty, aby w trudnych czasach zbudować kościół. (...) Życzę całej parafii wytrwania i stałego umocnienia w wierze i miłości".

Ks. kard. Karol Wojtyła (św. Jan Paweł II)

na zakończenie wizytacji w Pobiedniku 5/6 VI 1977 r.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków

W związku z promesą dla Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce otrzymaną na realizację prac konserwatorskich w kościele parafialnym  pw. św. Wojciecha BM, Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Barbara Gładysz przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Adama Grudnia 7.06 2024 podpisali z naszą parafią Umowę o udzielenie dotacji.

Jest to niezbędny akt prawny wymagany do realizacji prac konserwatorskich dotyczących renowacji ołtarza głównego w naszym kościele.

Z wynikami Zapytania Ofertowego ogłoszonego przez parafię można się zapoznać na stronie parafialnej (Zakładka: 'Inwestycje Parafialne').

(21 VII 2024)

Dzisiaj w Pobiedniku Małym odbędą się pod patronatem Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce coroczne „Biegi Pobiednickie” – których głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Kreatywni Aktywni we współpracy z OSP Pobiednik Mały, KGW w Pobiedniku Małym oraz Radą Sołecką w Pobiedniku Małym.

Parafia przygotowała specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika „biegów” !  Dochód z wydarzenia Organizatorzy przeznaczają dla osoby potrzebującej wsparcia z terenu Gminy.

Pamiętajmy, że najważniejszy bieg w którym bierzemy udział jako ochrzczeni, to bieg po zbawienie swojej duszy, a metą jest życie wieczne w niebie !

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek: św. Marii Magdaleny;

- wtorek: św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy;

- środa: św. Kingi, dziewicy;
Po Mszy świętej poświęcenie samochodów z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców;

- czwartek: św. Jakuba, apostoła;

- piątek: św. Joachima i Anny

W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

- Radosław KOZIK, zam. w Pobiedniku Wielkim

- Nikola WARSZYCKA, zam. w Krakowie

OFIARY ZŁOŻONE NA POTRZEBY
NASZEJ PARAFII I KOŚCIOŁA:

- w ostatnią niedzielę na składkę złożone zostało: 1.110 zł

ofiary składane w niedziele na tzw. 'tacę' - są przeznaczone na bieżące wydatki parafii:

- opłaty za prąd

- śmieci

- podatki

- ubezpieczenie kościoła

- bieżące naprawy

Bóg zapłać za złożone ofiary !

Lista Ofiarodawców, którzy w I niedzielę lipca złożyli ofiary na pokrycie kosztów wykonania ołtarza dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1000 zł złożyli:

Katarzyna i Zdzisław GAJDA; Barbara i Krzysztof PALUCH; Bogusława i Andrzej MIGDAŁ; Dariusz, Maria, Piotr, Krzysztof MENDALSCY.

500 zł złożyli:
Kazimierz MIGDAŁ; Wiesława i Andrzej KORAL; Karol MIGAS; Ewelina i Przemysław SAGAN; Tomasz i Franciszek SAMBOREK; rodzina BUCZEK.

400 zł złożyli:
Zdzisława, Waldemar, Kinga i Mariusz MAKUŁOWIE.

300 zł złożyli:
Stanisław KANIA; Teresa BIGAJ; Krystyna, Mieczysław i Jagoda GUZIK.

200 zł złożyli:
Józefa KORAL; Czesław MAZUR; Teresa i Tomasz GĘBALA; Zofia BIAŁEK; Zdzisław ROPA; Andrzej i Bożena BOGUSZ; Jan i Elżbieta SOKOŁOWSCY; Artur i Barbara GŁOWA; Marta i Leszek PTAK; Anna i Paweł MARS; Dorota i Grzegorz STACHACZYK; Czesław NOWAK; Helena i Wiesław WOJTASZEK; Stanisława KOREPTA; Jadwiga PODSIADŁO; Maria DZIĘGA; S. KUKUŁKA; Danuta GRABIEC; Małgorzata BRODA; Zdzisław GAS; Barbara i Piotr KAPAŁA; Sylwia i Piotr KONDRAT; Krystyna CZEKAJ; Jolanta i Wojciech; Mieczysław i Krystyna JĘDRAS; Zofia MIGAS; Paulina i Andrzej SROGA; Lucyna SAGAN; Barbara i Tadeusz PALUCH; Michalina MIGAS; Maria i Władysław KUSZEWSCY; Barbara WÓJCIK; Łucja KWIATEK; Paweł i Katarzyna SIEJA; Tadeusz MIGAS; Edward i Halina SIEJA; M.i S. BOLIGŁOWA; Katarzyna i Andrzej KAPAŁA; Anonimowo.

150 zł złożyli:
Katarzyna i Paweł SZOPA; Anonimowo.

100 zł złożyli:
Elżbieta GRODOWSKA; Urszula WOJTASZEK; Jan i Zofia MAJ; Lucyna JĘDRAS; Anonimowo.

SUMA ZŁOŻONYCH OFIAR W MIESIĄCU LIPCU WYNIOSŁA:

16.900 zł.

Bóg zapłać Ofiarodawcom !

ŁĄCZNIE W CZERWCU I LIPCU NA SPŁACENIE OŁTARZA MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY ZŁOŻONO:

8.650 zł (czerwiec) + 16.900 zł (lipiec)

= 25.550 zł

Do spłacenia pozostało nam: 14.450 zł

(Następna zbiórka ofiar na ten cel będzie w I niedzielę sierpnia)

Niedziela (21 VII)

godz. 8.00: + Jan i Kunegunda PABIAŃCZYK i zmarli z rodziny

godz. 11.00: + Krzysztof GAJDA

godz. 15.00: + Stanisława DUDYS, ++ rodzice i teściowie

godz. 7.00:  + Zofia CYGAN

godz. 19.00: + Zofia CYGAN

Środa (z Nowenną do Matki Nieustającej Pomocy)